بلاگ

ابعاد میز اداری چقدر است؟- ابعاد میز کارمندی و مدیریتی

ابعاد میز اداری
4/5 - (1 امتیاز)

دانستن ابعاد میز اداری پیش از خرید میز مهم است؛ چون ممکن است میز از در اتاقتان رد نشود! البته این فقط یک بخش ماجراست! برای این که بتوانید میزتان را هوشمندانه انتخاب کنید، باید با توجه به ابعاد و ارتفاع میزهای اداری، مناسب ترین میز را برای خود برگزینید؛ میزی که فضای کافی را برای کارهایتان فراهم کند و ارتفاع آن استاندارد باشد و سلامتی تان را به خطر نیندازد. جدا از این، با توجه به فضای اتاقتان، باید میزهای اداری با ابعاد مختلف را بشناسید تا میزی متناسب با وسعت اتاقتان را برگزینید. پس با مبلمان پدر همراه باشید تا ابعاد و ارتفاع انواع میزهای اداری را بشناسید.

ابعاد میز اداری باید چقدر باشد؟

میزهای اداری تک نفره را می توان به دسته بندی میزهای اداری و مدیریت تقسیم بندی کرد. ابعاد میز اداری به طور کلی عبارت هستند از:

 • 120 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 140 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 160 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 180 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 2 متر در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 2 متر در 80 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر

البته می توان ارتفاع میز اداری را تا 85 سانتی متر در نظر گرفت که این موضوع بستگی به این دارد که قدتان چقدر باشد. اگر قدبلند باشید، میزهایی که ارتفاع کافی ندارند، فضای جابه جایی زیادی به پاهایتان نمی دهند. این موضوع برای همه میزهای اداری شامل میزهای مدیریت و میزهای کارمندی صدق می کند.

ابعاد و ارتفاع میز اداری

همچنین می توانید میز اداری با ابعاد دلخواهتان را سفارش دهید و میز سفارشی خود را تحویل بگیرید. توجه کنید که اگر میزتان طول، عرض و ارتفاع نامناسب داشته باشد، علاوه بر این که ممکن است روی راحتی و عملکردتان پشت میز تاثیر بگذارد، امکان دارد میزتان را بدفرم کند و زیبایی یک میز استاندارد را از آن بگیرد.
مثلا میزهایی که طول استاندارد دارند اما عرضشان از 85 سانتی متر بیشتر است، شکیل نیستند و زیبایی میزهای استاندارد را ندارند.

خرید و سفارش انواع میزهای اداری، مدیریتی و کارمندی در ابعاد مختلف از فروشگاه پدر

ابعاد میز کارمندی چقدر است؟

ابعاد میزهای کارمندی و میزهای مدیریت با یکدیگر متفاوت است. میزهای مدیریت از میزهای اداری طول بیشتری دارند. ابعاد و ارتفاع میز کارمندی عبارت  هستند از:

 • 120 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 140 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 160 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر

توجه کنید که میز اداری با ابعاد 160 در 70 سانتی متر را می توان به عنوان میز مدیریتی نیز مورد استفاده قرار داد. در واقع میز اداری با این ابعاد را می توان هم در دسته میزهای مدیریتی و هم در دسته میزهای کارمندی قرار داد.

ابعاد میز مدیریت چقدر است؟

حالا می رسیم به ابعاد و ارتفاع میز مدیریت. همان طور که اشاره شد، میزهای مدیریتی از میزهای کارمندی بزرگتر هستند؛ اما قانونی وجود ندارد که حتما مدیران از میزهای بزرگ استفاده کنند! میزی را انتخاب کنید که پاسخگوی خواسته هایتان باشد و بی دلیل میزی دست و پاگیر را برای خود سفارش ندهید!
ابعاد میز مدیریت عبارت هستند از:

 • 180 در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 2 متر در 70 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر
 • 2 متر در 80 سانتی متر با ارتفاع 75 سانتی متر

برای میزهای مدیریتی که طولی بیش از 160 سانتی متر دارند، می توانید یک بخش مجزا سفارش دهید که اصطلاحا «ال» نامیده می شود و به همراه میز، حرف ال انگلیسی را تشکیل می دهند. ال شامل چند کشو است و سطحی دارد که می توان از آن برای قرار دادن وسایل استفاده کرد.

اگر به دنبال میزهای کارمندی و مدیریتی شیک هستند، میزهای وکیوم و نیمه وکیوم می توانند انتخاب های مناسبی برای شما باشند و زیبایی محل کار یا زندگی شما را افزایش دهند.
برای انتخاب ابعاد میز مدیریتی ایدئالتان باید به مواردی مانند

 • متناسب بودن ابعاد میز اداری با فرم بدن و احساس راحتی پشت میز،
 • نوع استفاده تان از میز،
 • میزان فضای مورد نیاز میز، زیبایی میز
 • و همچنین تناسب و هماهنگی میز مدیریت با دکوراسیون محیطی که میز را آنجا قرار می دهید،

توجه کنید تا بتوانید خرید موفق را تجربه کنید.

با ابعاد میز اداری ال دار آشنا شوید

اما ابعاد میز اداری ال دار چقدر است؟ همان طور که اشاره شد میزهای مدیریت که طولی بیشتر از میزهای کارمندی دارند، می توانند یک بخش کشویی مجزا به نام ال داشته باشند.

برای اینکه ابعاد میز اداری ال دار را متوجه شوید، کافی است ابعاد میزهایی مدیریتی را که بیش از 180 سانتی متر طول دارند، به همراه ابعاد ال در نظر بگیرید. اما ابعاد ال چقدر است؟

ابعاد ال میزهای اداری تقریبا به این صورت است:

 • طول: 77 سانتی متر
 • عرض: 46 سانتیمتر
 • ارتفاع: 75 تا 78 سانتی متر

اگر طول میز را 180 سانتیمتر و عرض آن را 70 سانتی متر در نظر بگیریم، این میز بدون احتساب ال، 12 متر و 60 سانتی متر مربع فضا اشغال می کند. ال میز هم حدود 3.5 متر مربع فضا را به خود اختصاص می دهد؛ بنابراین میز اداری ال دار، حدود 16 متر و 10 سانتی متر مربع از فضای کار یا زندگی شما را پر می کند.

قیمت و خرید انواع میز پایه فلزی در فروشگاه مبل پدر

این نکات را در انتخاب ابعاد میز اداری فراموش نکنید!

برای اینکه ابعاد مناسب میز اداری برای خود را انتخاب کنید، باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا با میزی مواجه نشوید که با آن راحت نباشید و حس خوبی از کار کردن با آن نداشته باشید. در ادامه با برخی از این نکات آشنا می شوید.

 • ارتفاع میز اداری و همچنین ارتفاع صندلی باید به گونه ای باشد که در هنگام مطالعه گردنتان بیش از 20 درجه خم نشود.
 • ارتفاع استاندارد میز اداری اجازه می دهد که زانوهایتان از سطح زیرین میز فاصله داشته باشند و پاهایتان در زیر میز به راحتی جابه جا شوند.
 • با توجه به وسایلی که می خواهید روی میز قرار دهید، ابعاد میز اداری مورد نظرتان را انتخاب کنید تا نه به مشکل کمبود فضای بربخورید و نه میزتان فضای زیاد بی استفاده داشته باشد.
 • پیش از اینکه میزتان را انتخاب کنید، مکان قرارگیری میز را اندازه گیری کنید و میزی را انتخاب کنید که با فضای محل متناسب باشد.
 • اگر میز اداری را آماده دریافت می کنید، عرض درهای ورودی را اندازه گیری کنید و بررسی کنید که برای حمل و نقل نیز مشکلی دارید یا نه. البته اگر میز اداری مورد نظرتان همه ویژگی های دلخواهتان را دارد ولی از در رد نمی شود، می توانید میز را به صورت مونتاژ نشده سفارش دهید و خودتان یا نصاب، اجزای میز را روی هم سوار کنید.

با ابعاد میز کنفرانس آشنا شوید

 

سخن آخر
توجه به «ابعاد و ارتفاع میز اداری»، به شما کمک می کند که میزی را خریداری کنید که راحتی را برای شما به ارمغان بیاورد، پاسخگوی خواسته هایتان باشد و به محیط کار و زندگی تان زیبایی ببخشد.
برای خرید انواع میزهای اداری و سفارش میزهای مدیریتی و کارمندی در ابعاد دلخواهتان، می توانید فروشگاه مبلمان اداری پدر را انتخاب کنید. فروشگاه پدر میزهای اداری دلخواه شما هم به صورت آماده و هم به صورت مونتاژ نشده برایتان ارسال می کند. همچنین می توانید انواع صندلی های اداری، صندلی های مدیریتی، صندلی های کارمندی، صندلی های انتظار و انواع میز و صندلی های اداری را از این فروشگاه تهیه نمائید.

قیمت های میزهای اداری ما را با قیمت های رقبا مقایسه کنید!

ابعاد میز اداری چقدر است؟

به طور کلی میز اداری دارای طول 120 سانتی منر تا 2 متر، عرض 70 تا 80 سانتی متر و ارتفاع 75 سانتی متر است.

میز کارمندی چه ابعادی دارد؟

به طور کلی می توان ابعاد میز کارمندی را به این صورت در نظر گرفت: طول میز از 120 تا 160 سانتی متر، عرض میز 70 سانتی متر و ارتفاع میز 75 سانتی متر.

طول، عرض و ارتفاع میز مدیریت چقدر است؟

به طور کلی می توان ابعاد میز مدیریت را به این صورت در نظر گرفت: طول میز از 160 سانتی متر تا 2 متر، عرض میز 70 تا 80 سانتی متر و ارتفاع میز 75 سانتی متر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *