بلاگ

ابعاد میز کنفرانس برای هر اتاق چقدر است؟

ابعاد میز کنفرانس
4/5 - (1 امتیاز)

پیش از خرید میزهای کنفرانس مورد نظرتان باید با ابعاد این میزها آشنا شوید تا از نظر تعداد نفرات و همچنین قرار گرفتن میز در اتاق کنفرانس دچار مشکل نشوید. ابعاد میز کنفرانس بسته به ظرفیت هر میز متفاوت است. اما ابعاد میز کنفرانس 4 نفره و 6 نفره چقدر با ابعاد نوع 10 و 12 نفره این میزها متفاوت است؟ به ازای هر نفر که به ظرفیت میز اضافه می شود، ابعاد آن چقدر تغییر می کند؟ برای گرفتن پاسخ سوالات خود با مبلمان پدر همراه باشید و میز مورد نظرتان را انتخاب کنید.

ابعاد میز کنفرانس چقدر است؟

منظورتان میز کنفرانس چند نفره است؟ میزهای کوچک 4 نفره را در ذهن دارید یا به میزهایی با ظرفیتهای 20 نفره و 30 نفره فکر می کنید؟ ماجرای میزهای 4 نفره، 6 نفره تا 12 نفره با میزهای 14 نفره به بالا متفاوت است که در ادامه به این تفاوت اشاره می کنیم.

ابعاد میز کنفرانس 4 نفره

یکی از مواردی که برای دانستن ابعاد میز کنفرانس باید به آن توجه کنید، فاصله ای است که بین هر دو نفر که پشت میز کنفرانس می نشینند، وجود دارد. می خواهید این فاصله چقدر باشد؟ بسته به این فضای خالی، ابعاد میز کنفرانس مورد نظرتان متفاوت است.

آماری که در این مقاله برای ابعاد میزهای کنفرانس ارائه می شود، برای میزهایی است که فاصله بین هر نفر در دور میز طبیعی است و همچنین فردی در ابتدا و انتهای میز نمی نشیند.

با این تعاریف، ابعاد میز کنفرانس 4 نفره عبارت است از:

 • طول: 160 سانتی متر
 • عرض: 90 سانتی متر
 • ارتفاع: 78 تا 80 سانتی متر

اما اتاقی که می خواهید این میز کنفرانس را آن جا قرار دهید، باید چه مختصاتی داشته باشد؟ حداقل ابعاد اتاق مناسب برای قرار دادن میز کنفرانس 4 نفره عبارت است از:

 • طول اتاق: 2 متر و 60 سانتی متر
 • عرض اتاق: 3 متر و 80 سانتی متر

ابعاد میز کنفرانس 4 نفره

این ابعاد با توجه به راحتی فردی که پشت میز می نشیند و همچنین عبور و مرور پشت صندلی ها برای پذیرایی یا موارد دیگر در نظر گرفته شده است.

توجه کنید که وجود صفحه نمایش اسلاید در اتاق کنفرانس در این ابعاد در نظر گرفته نشده است و اگر بخواهید پرده نمایش در اتاقتان قرار دهید باید فاصله بیشتری را بین میز و دیوار عرضی اتاق در نظر بگیرید.

خرید و قیمت میز کنفرانس در فروشگاه مبلمان اداری پدر

 

ابعاد میز کنفرانس 6 نفره

نکته ای که باید در مورد ابعاد میزهای مخصوص کنفرانس به آن توجه کنید این است که طول این میزها به ازای هر 2 نفر افزایش ظرافیت، حدود 40 سانتی متر افزایش پیدا می کند.

بنابراین ابعاد میز کنفرانس 6 نفره عبارت است از:

 • طول: 2 متر
 • عرض: 90 سانتی متر
 • ارتفاع: 78 تا 80 سانتی متر

حالا باید این میز را در چه اتاقی قرار دهید. حداقل ابعاد اتاق مناسب برای قرار دادن میز کنفرانس 6 نفره عبارت است از:

 • طول اتاق: 3 متر
 • عرض اتاق: 3 متر و 80 سانتی متر

 

ابعاد میز کنفرانس 6 نفره

ابعاد میز کنفرانس 8 نفره

همان طور که مشاهده می کنید، عرض و ارتفاع میزها با افزایش تعداد نفرات تغییر نمی کند و فقط طول میز دستخوش تغییر می شود.

ابعاد میز کنفرانس 8 نفره عبارت است از:

 • طول: 240 سانتی متر
 • عرض: 90 سانتی متر
 • ارتفاع: 78 تا 80 سانتی متر

میز کنفرانس 6 نفره را باید در اتاقی قرار دهید که دارای حداقل این ابعاد باشد:

 • طول اتاق: 3 متر و 40 سانتی متر
 • عرض اتاق: 3 متر و 80 سانتی متر

ابعاد میز کنفرانس 10 نفره

برای انتخاب میزهای کنفرانس با ظرفیت بالای تعداد نفرات، باید به مساحت اتاقی که می خواهید میز را آن جا قرار دهید هم توجه کنید تا دچار کمبود فضا و بروز مشکل رفت و آمد افراد در اتاق نشوید.

ابعاد میز کنفرانس 10 نفره به این صورت است:

 • طول: 280 سانتی متر
 • عرض: 90 سانتی متر
 • ارتفاع: 78 تا 80 سانتی متر

حالا به نظرتان باید چه اتاقی را در نظر بگیرید تا بتوانید چنین میزی را در آن جا قرار دهید و بتوانید کنفرانس های خود را با خیال راحت برگزار کنید؟!

حداقل ابعاد اتاق مناسب برای میز کنفرانس 10 نفره عبارت است از:

 • طول اتاق: 3 متر و 80 سانتی متر
 • عرض اتاق: 3 متر و 80 سانتی متر

خرید و قیمت انواع صندلی های کنفرانس نیلپر و برندهای دیگر

 

ابعاد صندلی کنفرانس

ابعاد میز کنفرانس 12 نفره

برای این که یک میز کنفرانس 12 نفره را در اتاق کنفرانس جا دهید، باید توجه داشته باشید که میز کنفرانس حدود 3 متر و 20 سانتی متر از طول اتاق را پر می کند. فضایی که صندلی های پشت میز هم اشغال می کنند، در نظر بگیرید و با توجه به این موارد اتاق مناسب را انتخاب کنید.

برای این که 12 نفر را پشت میز جا دهید، باید بدانید که ابعاد میز کنفرانس 12 نفره عبارت است از:

 • طول: 320 سانتی متر
 • عرض: 90 سانتی متر
 • ارتفاع: 78 تا 80 سانتی متر

برای این که بتوانید جلسات را خوبی را پشت این میز برگزار کنید، باید اتاقی را انتخاب کنید که حداقل ابعاد زیر را داشته باشد:

 • طول اتاق: 4 متر و 20 سانتی متر
 • عرض اتاق: 3 متر و 80 سانتی متر

ابعاد میز کنفرانس 20 نفره و 30 نفره

میزهای کنفرانسی که بیش از 12 نفر ظرفیت دارند، اصطلاحا دو تکه می شوند؛ یعنی نمی توان از رویه یک تکه برای سطح میز استفاده کرد.

بنابراین میزهای کنفرانس 14 نفره به بالا را نمی توانید به صورت آماده سفارش دهید و تحویل بگیرید و برای سفارش این میزها باید اتاق کنفرانس مورد نظر شما توسط تولیدکننده اندازه گیری شود و با توجه به فضای اتاق، میز سفارشی برای شما طراحی شود.

سفارش میزهای کنفرانس 14 تا 30 نفره

 

چقدر فضای آزاد برای هر نفر می خواهید؟!

اگر احساس می کنید که افرادی دور میز می نشینند، به فضای بیشتری برای حرکت و قرار دادن وسایلشان نیاز دارند، می توانید به ازای هر نفر فضای بیشتری را در نظر بگیرید. اما برای اضافه کردن فضای خالی بیشتر به میز، چقدر به طول میزتان اضافه می شود؟

ابتدا ببینید که می خواهید چقدر فضا را برای هر نفر اضافه کنید و میز مورد نظرتان چند نفره است. مثلا اگر می خواهید هر نفر در یک میز کنفرانس 12 نفره به ازای 10 سانتی متر فاصله بیشتری با فرد کناری خود داشته باشد، ابتدا ظرفیت میز را بر عدد 2 تقسیم کنید و از این مقدار یک واحد کم نمائید. سپس عدد به دست آمده را در میزان فضایی که می خواهید برای هر نفر اضافه کنید (10 سانتی متر) ضرب کنید.

یعنی عدد 12 را تقسیم بر 2 می کنید که می شود 6 و بعد از عدد 6 یک واحد کم می کنید که می شود 5. حالا 5 را در 10 سانتی متر ضرب می کنید که می شود 50 سانتی متر.

پس برای این که بخواهید به ازای هر نفری که دور میز کنفرانس 12 نفره می نشیند، 10 سانتی متر اضافه کنید، باید 50 سانتی متر به طول میز مورد نظرتان اضافه شود.

ابعاد میزهای کنفرانس

فاصله میز و صندلی با دیوار را در نظر بگیرید

برخی از مواقع اتاق کنفرانس از نظر طول برای قرار دادن میز مناسب است، اما افرادی که دور میز می نشینند، فاصله مناسب با دیوار پشت سرشان ندارند و از این نظر دچار مشکل می شوند.

بنابراین برای خرید میز کنفرانس به عرض میز و فضایی که صندلی های پشت میز اشغال می کنند، توجه کنید تا افراد مختلف را در حین برگزاری کنفرانس یا جلسه معذب نکنید!

قیمت و خرید میز اداری و میزهای پایه فلزی در فروشگاه مبلمان پدر

 

به فاصله نفرات تا پرده نمایش اسلایدها توجه کنید

همان طور که اشاره شد، در ابعادی که برای اتاق های کنفرانس مناسب هر میز ارائه شد، وجود پرده نمایش اسلاید یا پرده پروژکتور در نظر گرفته نشده است. اگر می خواهید در اتاق کنفرانستان اسلاید به نمایش بگذارید یا از وایت برد برای ارائه خود استفاده کنید، باید حواستان به فاصله میز تا محل قرار گرفتن پرده یا وایت برد باشد.

فاصله را به صورتی در نظر بگیرید که نزدیک ترین فردی که تا پرده نمایش یا تخته قرار دارد، در مشاهده آن ها راحت باشد و مشکلی نداشته باشد. با توجه به این موضوع می توانید ارائه های خوبی را روی پرده نمایش یا وایت برد تجربه کنید.

با ابعاد میز اداری آشنا شوید

 

سخن آخر

«ابعاد میز کنفرانس» موضوعی مهم است که پیش از خرید میزهای کنفرانس مورد نظرتان باید از آن اطلاع پیدا کنید تا به دلیل کمبود فضای مناسب، غافلگیر نشوید.

برای خرید انواع میز و صندلی اداری می توانید فروشگاه مبلمان اداری پدر را انتخاب کنید. مبلمان پدر محصولاتی از برندهایی مانند نیلپر، لیو، راحتیران و جلیس را عرضه میکند و برای تهیه انواع میزها و صندلی های مدیریتی، کارمندی، صندلی های انتظار و انواع مبلمان اداری، پیش روی شما قرار دارد.

پرسش و پاسخ

میز کنفرانس 4 نفره چه ابعادی دارد؟

این میزها دارای طول 160 سانتی متر، عرض 90 سانتی متر و ارتفاع 78 تا 80 سانتی متری هستند.

ابعاد میز کنفرانس 6 نفره چقدر در نظر گرفته می شود؟

برای میز کنفرانس 6 نفره که در قسمت ابتدا و انتهایی (سر و ته) میز کسی نمی نشیند، می توان طول 2 متری، عرض 90 سانتی متری و ارتفاع 78 تا 80 سانتی متری را در نظر گرفت.

میزهای کنفرانس 8 نفره چه ابعادی دارند؟

میزهای مخصوص کنفرانس 8 نفره که کسی در قسمت ابتدایی و انتهایی آن نمی نشیند، دارای طول 240 سانتی متری، عرض 90 سانتی متری و ارتفاع 78 تا 80 سانتی متری هستند.

میز کنفرانس 12 نفره دارای چه ابعادی است؟

اگر قرار نیست افرادی را در قسمت انتهایی و ابتدایی میز کنفرانس 12 نفره قرار دهید، میزی با طول 320 سانتی متر، عرض 90 سانتی متر و ارتفاع 78 تا 80 سانتی متر می تواند برای شما مناسب باشد.

آیا میزهای کنفرانس 14 نفره و بیشتر به صورت یک تکه هستند؟

خیر. نمی توانید میزهای کنفرانسی که 14 نفر و بیشتر از این تعداد ظرفیت دارند، به صورت یک تکه و آماده دریافت کنید. این میزها را باید سفارش دهید تا مطابق اتاق کنفرانس شما طراحی و ساخته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *