بلاگ

معرفی بهترین ویژگی‌های کمد رختکن کارگری

کمد رختکن کارگری
Rate this post

کمد رختکن کارگری همان طور که از نامش مشخص است مخصوص کارگران است. کارگران هنگام کار معمولاً لباس مخصوص کار می‌پوشند. از این رو دغدغه این را پیدا می‌کنند که بعد از تعویض لباس آن را کجا بگذارند. البته این دغدغه فقط مربوط به لباس نیست. وسایل شخصی مانند گوشی، کیف، ساعت و… ممکن است همراه یک کارگر باشد. اگر هر کارگری وسایل خود را در گوشه‌ای داخل پلاستیک و یا کیف بگذارد هم بی‌نظمی و به هم ریختگی به وجود می‌آید و هم امنیت وسایل شخصی افراد از بین می‌رود. بنابراین با خرید کمد فلزی یا کمد رختکن کارگری در محل کارتان، می‌توانید به کارگران این امنیت خاطر را بدهید که دغدغه وسایل خود را نداشته باشند. یک شخص پس از ورود به محل کار می‌تواند لباس و سایر وسایل شخصی خود را داخل این کمد فلزی رختکن بگذارند، درب آن را قفل کنند و با آرامش خاطر به کار خود بپردازند.

 

استفاده از کمد رختکن کارگری چه مزیت‌هایی دارد؟

کمد رختکن کارگری را می‌توان در دسته کمدهای فلزی بایگانی در نظر گرفت. این‌گونه کمدها معمولاً برای کارگران و یا کارمندان یک مجموعه تهیه می‌شود.البته گاهی در مدارس و باشگاه‌های ورزشی هم کمد رختکن خریداری و استفاده می‌شود. دلیل آن چیست؟ اصلاً استفاده از اینگونه کمدها چه مزایایی به دنبال دارد. در زیر به دو مزیت مهم کمد رختکن کارگری اشاره شده است:

  • نظم بخشیدن

اولین مزیتی که یک کمد رختکن کارگری می‌تواند به محل کار شما بدهد نظم‌دهی است. معمولاً تا اسم کمد می‌آید همه به یاد نظم می‌افتند. از مهم‌ترین دلایل استفاده کمد از هر نوعی و در هر مکانی نظم بخشیدن به آنجا است. حالا آن محیط می‌خواهد خانه باشد، مدرسه باشد و یا محل کار، باشگاه و بیمارستان. در همه اینگونه محیط‌ها شخص برای انجام کار و فعالیت لباسی که به تن دارد را عوض می‌کند و لباس مخصوص آن محیط را می‌پوشد. اگر آن لباس تعویض شده را در جای خود رها کند و یا همراه کیف و سایر لوازم شخصی در گوشه ای بگذارد خود به خود بی‌نظمی و شلوغی به وجود می‌آید. در این‌گونه مواقع استفاده از یک کمد مناسب و خوب به راحتی می‌تواند مشکل بی‌نظمی در محیط کار را حل کند.

 

جالباسی

 

  • امنیت

دومین مزیتی که یک کمد کارگری قفل‌دار می‌تواند به دنبال داشته باشد آوردن امنیت است. فرض کنید در محیط کار، یکی از وسایل شخصی شما و یا همکارانتان گم شود. اولین کسی که باید دغدغه‌مند شود مدیریت بخش است. اگر فضای امن و مطمئنی برای کارگران در محل کار فراهم شود دیگر این نابسامانی‌ها به وجود نخواهد آمد. اینکه برای حفظ امنیت یک محیط کاری از کارمندان و کارگران بخواهید لوازم شخصی مثل گوشی موبایل، کیف، پول، ساعت و… را به محل کار خود نیاورند یک امر غیر ممکن است. بنابراین باید به فکر چاره دیگری بود.

تنها راه چاره استفاده از یک کمد رختکن کارگری قفل‌دار است. اینگونه کمدها با قفل محکم بسته می‌شوند و هر کسی کلید مربوط به قفسه خود را تا آخر کار نزد خود نگه می‌دارد. در این صورت با آرامش و امنیت خاطر به انجام کار و وظیفه خود مشغول می‌شود. در آخر پس از گرفتن وسایل خود از کمد رختکن کارگری، کلید مربوط به بخش خود را به مسئول مربوطه تحویل می‌دهد.

 

کمد فلزی رختکن چه ویژگی‌هایی دارد؟

کمدهای رختکن کارگری مانند هر کمد دیگری در سایز‌ها، جنس و طرح‌های مختلف ساخته می‌شود. هر ارگان، سازمان و بخشی با توجه به نیاز محیط کاری خود یک مدل را خریداری می‌کند. از ویژگی‌های منحصر به فرد این کمد رختکن کارگری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن آویز لباس

بیشتر افراد به تمیز و مرتب بودن خود در محیط‌های اجتماعی و کوچه و خیابان اهمیت می‌دهند. از این رو حتی اگر در محل کار نیاز باشد لباس خود را عوض کنند با لباس‌های مرتب و اتو کشیده به محل کار می‌آیند. و پس از آمدن به محل کار لباس‌های مرتب و تمیز خود را با لباس فرم و کار عوض می‌کنند. یک کمد رختکن کارگری خوب دارای جایی مناسب برای آویزان کردن لباس کارگران است. از این رو هم لباس بیرونی کارگران کثیف و آلوده نمی‌شود، هم از چروک شدن آن جلوگیری می‌شود.

  • داشتن جاکفشی

در بسیاری از محیط‌ها و مجموعه‌های کاری حساس، نیاز است که پرسنل از کفش و یا دمپایی مخصوص موقع کار استفاده کنند. در اینگونه محیط‌ها مانند آزمایشگاه‌ها، سالن‌های بسته‌بندی انواع مواد غذایی، سالن‌هایی که باید استریل و تمیز باشد، نیاز است که افراد کفش و یا دمپایی مخصوص به پا کنند و کفش‌های بیرونی خود را در جایی بگذارند.  یک کمد رختکن کارگری خوب علاوه بر داشتن جایی برای آویزان کردن و گذاشتن لباس و لوازم شخصی، دارای جاکفشی هم است.

  • شست و شوی آسان

هر کمدی بعد از مدتی استفاده نیاز به تمیزکاری و شست و شو پیدا می‌کنند. از طرفی در بعضی از محیط‌های کاری مانند آزمایشگاه‌ها لازم است تمام وسایل، چند وقت یک بار شسته و ضد عفونی شوند. از ویژگی‌های منحصر به فرد یک کمد فلزی خوب داشتن قابلیت شست و شو است. یک کمد خوب فلزی قابل شست و شو بوده و در اثر برخورد مواد شوینده هیچ آسیبی به جنس و بدنه آن وارد نمی‌شود. البته باید دقت داشت که برخی شوینده‌ها بسیار اسیدی و قوی هستند. استفاده از اینگونه مواد صد در صد تأثیر بدی روی بدنه کمد فلزی خواهد داشت. از این رو فروشنده کمد رختکن کارگری باید این موضوع را موقع فروش به خریدار اطلاع دهد.

 

رختکن فلزی

 

  • استحکام در برابر رطوبت

بعضی محیط های کار مانند آزمایشگاه‌ها، استخرها، گلخانه‌ها و… دارای رطوبت هستند. اگر کمد فلزی رختکن که در اینگونه محیط‌ها استفاده می‌شود در برابر رطوبت مقاوم نباشد خیلی زود خراب و از کار افتاده می‌شود. یک کمد رختکن کارگری خوب در برابر رطوبت محیط مقاوم است. از این رو رطوبت محل کار تأثیر بدی روی کمد رختکن نخواهد گذاشت.

  • داشتن مقاومت

یک کمد کارگری خوب در کنار سایر ویژگی‌ها باید مقاومت بالایی هم داشته باشد تا افراد بتوانند با خیال آسوده مدت طولانی وسایل خود را داخل آن بگذارند. در ساخت کمد فلزی کارگری خوب از ورق 70 یا 80 روعنی استفاده می‌شود که مقاومت خوبی دارد. اینگونه کمدها باید در برابر آتش‌سوزی و حریق بیشترین مقاومت را داشته باشند. در این صورت یک کارگر هنگام کار با خیال آسوده و امنیت خاطر نسبت به وسایل شخصی‌اش مشغول به کار می‌شود.

 

حرف آخر

در این مقاله با ویژگی‌ها و مزایای کمد رختکن کارگری آشنا شدیم. بنابراین دانستیم که خرید یک کمد کارگری مناسب یک امر ضروری در محیط های کاری است. اگر می‌خواهید اعتبار خود را پیش کارگران و پرسنل خود حفظ کنید. به نظم و زیبایی محیط کار خود اهمیت می دهید، و امنیت و آرامش خاطر کارگران هنگام کار برایتان اهمیت دارد به دنبال یک کمد رختکن کارگری مناسب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *