بلاگ

عمر میز اداری چقدر است؟ آیا میز 100 سال عمر می کند؟!

عمر میز اداری
4/5 - (1 امتیاز)

عمر میز اداری باید چقدر باشد تا تصمیم بگیرید آن را بخرید؟! می خواهید سالیان سال از میز اداری خود استفاده کنید یا قصد دارید هر چند سال یکبار آن را تعویض نمائید؟ اصلا منظورتان از «عمر میز اداری» چیست؟! همین که میز اصطلاحا سرپا بماند و کارتان را راه بیندازد، برایتان کافی است یا برایتان مهم است که ظاهر میز نیز به مرور زمان کمتر خراب شود؟ در این مقاله مبلمان پدر، طول عمر انواع میزهای اداری را بررسی می کنیم تا با این اطلاعات به سمت خرید میزهای مورد نظرتان حرکت کنید.

طول عمر انواع میزهای اداری چقدر است؟

برای اینکه بتوانیم پاسخی مناسب به سوالات شما بدهیم، باید انواع میزهای اداری را به تفکیک مورد بررسی قرار دهیم. طول عمر میزهای اداری بسته به جنس مواد مورد استفاده در ساخت آنها متفاوت است.

اما به طور کلی عمر میز اداری چقدر است؟ 20 سال تا 100 سال زمانی که است که می توان برای عمر میزهای اداری در نظر گرفت؛ البته عمر به معنای قابل استفاده بودن میزها نه آراسته بودن ظاهر آن!

عمر میز ملامینه

برای بررسی عمر میزهای اداری به تفکیک انواع آن ها، ابتدا به سراغ میزهای ملامینه می رویم. میزهای ملامینه انواعی از میزها هستند که از نئوپان ساخته می شوند و روکش آنها ملامینه است. این میزها نسبت به میزهای ساخته شده از MDF و میزهای چوبی، عمر کمتری دارند؛ اما می توان حتی 20 سال هم از آن ها استفاده کرد.

اما عمر ظاهری میزهای اداری ملامینه چقدر است؟ یعنی ظاهر میزها تا چه مدتی مناسب می ماند؟ پاسخ این سوال بستگی به این دارد که از چه موادی برای ساخت میز استفاده می شود و همچنین میز چگونه نگهداری می گردد.
اگر از پی وی سی های بی کیفیت در ساخت میزهای اداری استفاده شود و میزها در موقعیت مکانی و دمایی نامناسب (در هوای گرم و در معرض نور خورشید) قرار بگیرند، ممکن است حتی پس از چند ماه پی وی سی های میز کنده شود.

عمر میز نیمه وکیوم

حالا نوبت به بررسی عمر میزهای اداری نیمه وکیوم می رسد. اما پیش از این که به سراغ عمر این میزها برویم، باید با میزهای نیمه وکیوم آشنا شویم. میزهای نیمه وکیوم میزهایی هستند که در ساخت آنها هم از MDF و هم از نئوپان استفاده شده است.
بخش هایی از میز که از جنس نئوپان هستند، روکش ملامینه دارند و بخش های تشکیل شده از MDF دارای روکش وکیوم هستند. وکیوم ماده ای شیمیایی است که به مغز خام ام دی اف می چسبد.
عمر میزهای وکیوم از عمر میزهای ملامینه بیشتر است. اما مهم این است که چگونه از میز نگهداری کنید. اگر به میز آسیبی نرسد و ضربه ای به آن وارد نکنید، ممکن است 25 تا 30 سال هم برایتان عمر کند.
در مورد عمر ظاهری این میز هم مانند عمر ظاهری میزهای ملامینه، پی وی سی های بی کیفیت در هوای گرم و در معرض نور خورشید ممکن است در عرض چند ماه از دور میز کنده می شوند. اما اگر شرایط دمایی نگهداری میز مناسب باشد، می توانید نگرانی تان را از این بابت برطرف کنید.

عمر میز اداری وکیوم

عمر میزهای وکیوم از عمر میزهای نیمه وکیوم و ملامینه بیشتر است. میزهای وکیوم یا تمام وکیوم میزهایی هستند که جنس آنها از MDF است. این میزها می توانند بیشتر از 30 سال هم دوام بیاورند. از نظر عمر ظاهری، مشکلی که در میزهای ملامینه و نیمه وکیوم وجود داشت، در میزهای وکیوم هم برقرار است. یعنی امکان کنده شدن پی وی سی های بی کیفیت وجود دارد.
اما همه پی وی سی ها بی کیفیت نیستند و اگر از پی وی سی های باکیفیت در ساخت میزها استفاده شود، حتی اگر میز را در شرایط آب و هوایی گرم هم قرار دهید، برای آنها مشکلی ایجاد نمی شود.

خرید و قیمت انواع میزهای اداری وکیوم، نیمه وکیوم و ملامینه از فروشگاه مبلمان پدر

 

عمر میزهای چوبی

عمر میزهای چوبی از میزهای ملامینه، وکیوم و نیمه وکیوم بیشتر است و این میزها می توانند حتی تا 100 سال هم دوام بیاورند. در میزهای چوبی با مشکل پی وی سی نیز مواجه نیستید؛ چون جنس میزها کاملا از چوب است و در ساخت آنها نیازی به استفاده از پی وی سی نیست.

میزهای پایه فلزی و رفع نگرانی از پایه های ضعیف

پایه های میزهای اداری از مواردی هستند که ممکن است در مورد آسیب دیدن آنها نگران باشید. میزهای پایه فلزی می توانند این نگرانی شما را از بین ببرند. میزهای پایه فلزی دارای مدل های مختلف هستند و می توانند در فهرست خرید میزهای اداری، کارمندی و کامپیوتر شما قرار بگیرند.

خرید و قیمت میز پایه فلزی در فروشگاه مبلمان پدر

 

سخن آخر
عمر میز اداری به مواد مورد استفاده در ساخت میز و همچنین شیوه نگهداری شما از میز بستگی دارد. اگر میزهای اداری را خوب نگهداری کنید، برایتان دوام می آورند و می توانید سالیان سال از آن ها استفاده کنید.
برای خرید انواع میزهای اداری وکیوم، نیمه وکیوم و ملامینه می توانید فروشگاه مبلمان پدر را انتخاب کنید. همچنین انواع صندلی های اداری از برندهای مختلف از جمله نیلپر در فروشگاه پدر عرضه می شود که می توانید آنها را برای میزهای مورد نظرتان برگزینید.

میزهای اداری چقدر عمر می کنند؟

عمر میزهای اداری را به طور کلی می توان بین 20 تا 100 سال در نظر گرفت.

میزهای اداری ملامینه چه طول عمری دارند؟

عمر میزهای اداری ملامینه را می توان تا 20 سال هم تخمین زد.

میزهای اداری وکیوم چقدر دوام می آورند؟

این میزها می توانند بیشتر از 30 سال عمر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *