بلاگ

لوازم دکوراسیون اداری چیست؟ (10 قلم اصلی)

لوازم دکوراسیون اداری
4/5 - (1 امتیاز)

برای این که دفتر کارتان زیبا و شیک به نظر برسد و در عین حال پاسخگوی خواسته هایتان باشد، باید چه لوازمی را برای آن تهیه کنید؟ لوازم دکوراسیون اداری چیست و شامل چه اقلامی می شود؟ باید چه نکاتی را رعایت کنید تا دکوراسیون دفترتان از همه نظر خوب به نظر برسد؟ با مبلمان اداری پدر همراه باشید و بهترین لوازم دکوراسیون اداری را برای دفتر خود تهیه کنید.

دفترتان به کدام لوازم دکوراسیون اداری نیاز دارد؟

تبریک می گوئیم! بالاخره می خواهید دفترتان را افتتاح کنید و به دنبال لوازمی هستید که بهترین دکوراسیون اداری را تدارک ببینید. برای تهیه لوازم دکوراسیون اداری باید هم به ظاهر دفتر اهمیت دهید و هم به باطن آن! یعنی دکوراسیونی را فراهم کنید که هم زیبا باشد و هم خواسته های شما و مراجعینتان را به خوبی برطرف کند.

لوازم اصلی دکوراسیون اداری شما عبارت هستند از:

  • میز و صندلی و مبل اداری
  • کمد و قفسه های اداری
  • کتابخانه
  • پارتیشن اداری
  • کاغذ و پوستر دیواری
  • تابلو و لوازم تزئینی
  • وسایل نورپردازی داخلی

اما برای انتخاب هر کدام از این وسایل باید چگونه رفتار کنید تا بهترین دکوراسیون اداری را برای دفترتان ایجاد کنید؟ توصیه می شود که پیش از این که لوزام دکوارسیون اداری دفتر خود را تهیه کنید، از یک طراح دکوراسیون داخلی کمک بگیرید تا همه وسایل دفترتان با یکدیگر هماهنگ باشند و یکپارچگی جذابی را پدید آورند.

لوازم دکوراسیون اداری

میز و صندلی اداری، از لوازم واجب دکوارسیون اداری

فقط میز و صندلی های اداری نیستند که باید برای دفترتان، به آن ها فکر کنید. مبل اداری، صندلی انتظار، جلومبلی و میز و صندلی کنفرانس برخی از مبلمان اداری مورد نیاز برای محیط کاری شما هستند. در ادامه انواع میز و صندلی هایی که باید در دفترتان جا دهید، معرفی می شوند.

میز مدیریت، جلوه بخش اتاق مدیر!

همان طور که از اسم میزهای مدیریت مشخص است، این نوع میز برای مدیر دفترتان مناسب است. میزهای مدیریت ابعادی بزرگتر از میزهای مدیریتی دارند.

می توانید به همراه میزهای مدیریتی بزرگ، یک مجموعه کشوی مجزا که اصطلاحا «ال» نامیده می شود، سفارش دهید و یک حرف ال را در اطراف مدیر ایجاد کنید!

برای تهیه میزهای مدیریت مناسب برای دفتر خود می توانید چند انتخاب داشته باشید: میز مدیریت وکیوم، نیمه وکیوم، ملامینه و چوبی.

میزهای چوبی مستحکم ترین نوع میزها هستند اما نسبت به میزهای دیگر قیمتی بالاتر دارند و شاید با توجه به خواسته هایی که از میز مدیریت دارید، این میزها برایتان مقرون به صرفه نباشند.

میزهای مدیریت وکیوم نسبت به میزهای نیمه وکیوم و ملامینه استحکام بیشتری دارند و قیمت بالاتری دارند. این میزها دارای ظاهر شیک و جذاب هستند و می توانند جلوه خاصی را به دفتر کارتان بدهند. جنس میزهای وکیوم، MDF است.

میز مدیریت، از لولزم دکوراسیون اداری

میزهای مدیریت نیمه وکیوم از نظر ظاهری به میزهای وکیوم شباهت دارند؛ اما استحکام کمتری نسبت به این میزها دارند؛ چون در تولید آن ها از MDF و نئوپان استفاده می شود.

میز مدیریت ملامینه یکی دیگر از «لوازم دکوراسیون اداری» شماست که نسبت به میزهای مدیریتی که تاکنون معرفی شد، استحکام کمتری دارد. جنس این میزها کاملا از نئوپان است. ظاهر میزهای ملامینه نسبت به میزهای وکیوم و نیمه وکیوم ساده تر است.

خرید و قیمت انواع میز مدیریت با قیمت پایین از فروشگاه مبلمان اداری پدر

 

میز کارمندی، میزی برای راحتی کارمندان

تمام انواعی که برای میزهای مدیریتی معرفی شد، در مورد میزهای کارمندی نیز صدق می کند. میزهای کارمندی نسبت به میزهای مدیریتی کوچکتر هستند و برای میز کارشناسان مجموعه یا میز منشی می توانید از این میزها استفاده کنید.

برای تعیین ابعاد میزهای مورد نظرتان، ابتدا این موضوع را در نظر بگیرید که هر کس به چقدر فضای میز نیاز دارد. به این ترتیب، نه بابت تهیه میزهای بزرگ هزینه اضافی می پردازید و همین طور فضای دفترتان را کوچک تر می کنید و نه میزهایی را تهیه می کنید که فضای آنها پاسخگوی نیاز کارمندان نباشد.

میز کارمندی، از ملزومات دکوراسیون اداری

به هماهنگی میزهای مدیریتی و کارمندی با یکدیگر و با سایر اجزای دکوراسیون اداری خود هم توجه کنید تا دفترتان یکپارچگی ظاهری خود را حفظ کند.

خرید انواع میز کارمندی با قیمت مناسب

 

صندلی های مدیریتی و کارمندی، از لوازم مهم دکوراسیون اداری

طبیعتا میزهای مدیریتی و کارمندی دفترتان صندلی هم می خواهند! به طور کلی صندلی های مدیریتی نسبت به صندلی های کارمندی امکانات بیشتری دارند.

خیلی در قید و بند اسامی صندلی ها نباشید و سعی کنید خواسته های کارکنان خود را در انتخاب صندلی ملاک قرار دهید. اگر برای کارمندان خود صندلی مدیریتی تهیه کنید، کسی شما را مواخذه نمیکند!

 

به هماهنگ بودن صندلی با میز هم توجه کنید تا از این نظر دکوراسیون اداری شما دچار شلختگی نشود! هماهنگی وسایل با دکوارسیون را در انتخاب هیچ کدام از لوازم دکوراسیون اداری از یاد نبرید.

صندلی مدیریتی، از وسایل دکوراسیون اداری

خرید انواع صندلی های اداری نیلپر، لیو و راحتیران از فروشگاه پدر

 

مبل اداری و صندلی انتظار، لوازم دکوراسیون اداری مخصوص مهمانان!

توجه کنید که همه افرادی که وارد دفتر شما می شوند، کارکنان دفتر نیستند و باید برای مراجعینی که در دفترتان حاضر می شوند، مبل و صندلی مناسب تهیه کنید. مبل یا نیم ست اداری و همین طور صندلی های انتظار، صندلی هایی هستند که باید برای مهمانان دفتر خود تهیه کنید.

مبل های اداری دارای یک مبل دونفره و یک مبل دونفره است که فضای جذابی را برای انتظار مراجعین محیط کار شما فراهم می کنند. می توانید برای مبل های اداری، یک جلومبلی هم تهیه کنید که برای پذیرایی و قرار دادن کاتالوگ ها یا وسایل دیگر به کارتان می آید.

مبل اداری، از لوازم دکوراسیون اداری

صندلی انتظار هم از لوازم دکوراسیون اداری است که می توانید برای لحظات انتظار مراجعین کسب و کار خود از آن استفاده کنید. صندلی های انتظار در انواع مختلف تک نفره، دونفره و چندنفره موجود هستند که با توجه تعداد مراجعین، دکوراسیون و فضایی که در اختیار دارید، باید بهترین نوع آن را انتخاب کنید.

صندلی انتظار، از وسایل دکوراسیون اداری

خرید و قیمت مبل اداری و انواع صندلی انتظار در فروشگاه مبلمان پدر

 

میز و صندلی کنفرانس، برای برگزاری جلسات موفقیت آمیز!

اگر در دفترتان اتاق کنفرانس دارید، میز و صندلی کنفرانس هم به فهرست لوازم دکوراسیون اداری شما اضافه می شود. برای تهیه میز کنفرانس، وسعت اتاق کنفرانس را نظر بگیرید تا با کمبود فضا مواجه نشوید.

همچنین فاصله صندلی های کنفرانس تا میز و دیوار پشت سر را نیز در انتخاب ابعاد میز کنفرانس خود در نظر بگیرید تا افراد برای پذیرایی یا کارهای دیگر بتوانند به راحتی از پشت صندلی ها عبور کنند.

صندلی و میز کنفرانس، از لوازم دکوراسیون اداری

خرید میز کنفرانس و انواع صندلی کنفرانس

 

کمد، قفسه و کتابخانه اداری، فضایی که باید برای آن برنامه داشته باشید!

معرفی میز و صندلی ها تمام شد و نوبت به کمدها و قفسه ها رسید! ابتدا ببینید که اصلا نیازی به کمد و قفسه اداری یا کتابخانه دارید یا فقط می خواهید وسیله ای را به دکوراسیونتان اضافه کنید. اگر کمد به کارتان نمی آید، هزینه اضافی روی دستتان نگذارید و فضای کارتان هم بیهوده شلوغ نکنید.

هم می توانید نوع چوبی کمدهای اداری را انتخاب کنید و هم کمد فلزی را برای دفترتان برگزینید. با توجه وسایلی که می خواهید درون کمد قرار دهید، می توانید نوع شیشه دار یا بدون شیشه آن را انتخاب کنید.

برای طراحی قفسه و شلف اداری، دستتان باز است و می توانید به قفسه هایتان طرح های خلاقانه بدهید. از قفسه های اداری می توانید برای قرار دادن کتاب یا وسایل تزئینی استفاده کنید.

کتابخانه اداری

برای انتخاب ابعاد کتابخانه اداری هم با توجه کتاب ها و وسایلی که می خواهید درون کتابخانه قرار دهید، تصمیم گیری کنید تا مجبور نشوید که فضای اضافی کتابخانه را با اشیای نامربوط پر کنید!

خرید و قیمت کتابخانه های اداری طبقه ثابت، قاب دار و زونکن خور

 

پارتیشن اداری، راهی برای یک جداسازی هوشمندانه!

پارتیشن ها اجزایی از لوازم دکوراسیون اداری هستند که نقشی پررنگ در ظاهر دفترتان دارند پس باید در انتخاب آن ها دقت کنید.

می خواهید فضاهای اداری که آن ها را با پارتیشن ها جدا می کنید، نمایان و قابل دید باشند یا می خواهید قسمت ها به یکدیگر دید نداشته باشند؟ دوست دارید پارتیشن ها چقدر ارتفاع داشته باشند؟ تا سقف ادامه پیدا کنند یا کوتاه تر باشند؟

پارتیشن اداری، یکی از لوازم دکوراسیون اداری

با توجه به نوع محیط اداری تان و میزان ارتباط و رفت و آمدها می توانید در مورد انتخاب نوع پارتیشن تصمیم گیری کنید.

کاغذ و پوستر دیواری، از ملزومات دیواری دکوراسیون اداری

کاغذ دیواری ها قرار است کل دیوارهای دفتر شما را بپوشانند؛ پس همه جا هستند! بنابراین باید بهترین کاغذ دیواری را انتخاب کنید. علاوه بر این که طرح کاغذ دیواری باید با هویت برند شما مطابقت داشته باشد، نباید موجب آشفتگی در فضا شود و کارکنان را خسته کند.

پوستر دیواری، از لوازم دکوراسیون اداری

پوستر دیواری که به عنوان یکی از لوازم دکوراسیون اداری قرار است بخش های خاصی از فضای دفتر شما را پوشش دهد، باید با فضای کاری و برند شما هماهنگی داشته باشد؛ مثلا انتخاب یک پوستر دیواری با طرح شیری که در حال غرش است، برای یک دفتر وکالت انتخاب مناسبی نیست!

وسایل نورپردازی داخلی، مطابق با حال و هوای برند شما

نورپردازی فضای اداری شما نیز باید با حال و هوای برند شما مرتبط باشد. علاوه بر این، نورپردازی محیط باید به گونه باشد که کارکنان را برای کار دچار مشکل نکند. مدل های لامپ ها و سیستم های روشنایی محیط کار شما نیز بر دکوراسیون اداری موثر است.

وسایل نورپردازی، از لوازم دکوراسیون اداری

در انتخاب سیستم های روشنایی، از میزان مصرف و همچنین حرارتی که تولید می کنند، غافل نشوید تا از این نظر نیز دچار چالش نشوید.

تابلو و لوازم تزئینی، لوازمی که باید با دقت انتخاب شوند

استفاده از تابلو و تزئینات که به سلیقه شما یا طراح داخلی وابسته است، اصول خاص خود را هم دارد. نباید دیوارها را آن قدر با تابلوها یا وسایل تزئینی دیگر شلوغ کنید که احساس آرامش را از کارکنان یا مراجعین بگیرند.

لوازم تزئینی دکوراسیون اداری

همچنین این وسایل باید با حال و هوای برند شما هماهنگی داشته باشند. پس به بهانه خالی بودن دیوارها، تابلوهای و اشیای نامرتبط را به آن نیاویزید!

لیست 81 قلم تجهیزات دفتر کار

 

سخن آخر

این هم از فهرست «لوازم دکوراسیون اداری». حالا نوبت شماست که با تهیه بهترین لوازم، دفترتان را به گونه ای مجهز کنید که هم برای کارکنان جذاب و دلنشین باشد و هم توجه مهمانان شما را به خود جلب کند.

برای تهیه انواع مبلمان اداری محیط کار خود می توانید فروشگاه مبلمان اداری پدر را انتخاب کنید. در فروشگاه پدر، انواع میز و صندلی مدیریتی و کارمندی، مبل اداری، صندلی انتظار، میز و صندلی کنفرانس و انواع مبلمان اداری عرضه می شود.

 

پرسش و پاسخ

لوازم دکوراسیون اداری شامل چه اقلامی است؟

به طور کلی می توان دسته بندی های میز و صندلی و مبل اداری، کمد و قفسه های اداری، کتابخانه، پارتیشن اداری، کاغذ و پوستر دیواری، تابلو و لوازم تزئینی و وسایل نورپردازی داخلی را به عنوان ملزومات دکوراسیون اداری در نظر گرفت.

برای تهیه لوازم دکوراسیون اداری باید به چه نکاتی توجه کنید؟

کیفیت و دوام لوازم، هماهنگ بودن لوازم با یکدیگر، هماهنگی لوازم دکوراسیون اداری با برند کسب و کار و توجه به وسعت فضای اداری و کیفیت رفت و آمدها، از نکاتی هستند که باید برای تهیه لوازم دکوراسیون اداری به آن ها توجه کنید.

مبلمان اداری موجود در لیست لوازم دکوراسیون اداری شامل چه اقلامی است؟

میز و صندلی های مدیریتی و کارمندی، مبل اداری، صندلی انتظار، جلو مبلی و میز و صندلی کنفرانس، از مبلمان اداری مورد نیاز برای دکوراسیون اداری به حساب می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *